Mezoterapi , Cilt gençleştirici çözümler

Göz kapaklarındaki cilt yapısal olarak çok incedir. Göz kapaklarındaki cildin elastikiyet kaybına bağlı sarkması ve göz çevresinde kazayağı dediğimiz kırışıklıkların oluşması yaşla birlikte meydana gelen değişikliklerdir. Diğer yandan göz kapaklarında ortaya çıkan renk değişiklikleri ve torbalanmalar her yaşta görülebilecek estetik sorunlardır.

Cilt gençleştirici çözümler

Göz çevresindeki kırışıklıklar botulinum toksin enjeksiyonu ile kolayca açılabilmektedir. Alt ve üst göz kapaklarındaki ciltte kırışıklıkların olduğu ancak sarkmanın belirgin olmadığı durumlarda, kişinin yaşı da göz önüne alınarak, kapak cerrahisinden önce cilt gençleştirici ve canlandırıcı çözümler tercih edilebilmektedir. Cildin gençliğinin geri kazandırılmasında ileri teknolojiden yararlanılan yöntem fibrocell uygulamasıdır. Fibrocell uygulamasında kişinin kulak arkası cildinden alınan kendi fibroblast hücreleri laboratuvar ortamında çoğaltılarak göz kapakları ve göz çevresindeki sorunlu bölgelere 3 hafta aralıklarla 3 kez enjekte edilir. Bu fibroblast hücreler, kollajen, elastin ve su tutucu moleküller salgılarlar. Sonuç olarak göz kapakları cildi daha gergin, parlak ve canlı bir görünüme kavuşur.

Somon DNA enjeksiyonu

Göz çevresindeki cilde somon DNA enjeksiyonu ile Mezoterapi tedavisi yönteminde ise amaç, kişinin kendi cilt hücrelerinin aktivitesinin artırılması ile göz kapaklarında ve göz çevresinde daha genç ve parlak bir görünümün elde edilmesidir. Somon DNA enjeksiyonu 1 hafta aralıklarla 3 kez uygulanır. Canlı görünümün devamı için 3 ayda 1 kez enjeksiyon tekrarı önerilir. Ayrıca göz çevresindeki ciltte kırışıklıkların görünümünün iyileştirilmesi ve ciltteki parlaklığın artırılması için antiaging etkili vitamin ve mineral karışımları uygulanabilir. Memnun edici sonuçlar elde etmek için, tedavi tercihinde, kişinin yaşı, kırışıklıkların yoğunluğu ve derinliği, ciltteki elastikiyet kaybının derecesi göz önünde bulundurulmalıdır.