Crena Nedir ?

Crena nedir?

CRENA, sizden alınan sadece 20cc kan ile, cildiniz için önemli olan 3 ana kategoride genom (DNA üzerindeki ilgili kod bölgeleri) analizinizi yapar. Bu analiz doğrultusunda cildinizin ihtiyaç duyduğu spesifik molekülleri, nadir yapıları ve en önemlisi kendi RNA’nız gibi özel bileşenleri izole ederek bir araya getirir; sonuçta genlerinizi dahi şımartacak bir hücresel cilt bakım ürünü ortaya çıkarır. Sizden ilham alarak geliştirilen özgün krem ve aktivatör formulasyonları; CRENA’yı cilt bakım dünyasının zirvesine ve hatta ötesine taşıyarak, yaşınızın en özel sırrınızolarak kalması için ihtiyaç duyulan tüm gereklilikleri yerine getirir.

Crena’yı kendi segmentindeki diğer ürünlerden ayıran en önemli özellikleri nelerdir?

Doğada aynı tür içerisinde dahi hiçbir canlı tamamen birbirinin aynısı değildir. Bu ana fikirden yola çıkarak, standart olarak üretilen cilt bakım ürünlerinin, herkeste aynı etkiyi göstermesi beklenemez. Standart bir formulasyon herhangi bir kişide çok iyi sonuçlar verebilirken, başka bir kişide ise; olumlu bir etki sağlayamamakla birlikte aşırı yağlanma, sivilcelenme ve hassasiyet gibi durumlara yol açabilir. Bu reaksiyonlar aslında kremin iyi olmadığı anlamına gelmez; sadece sizin cilt yapınıza uygun bir formulasyon olmayışının sonuçlarıdır. Bu yüzden her CRENA şişesi; genetik analiziniz doğrultusunda, sizden izole edilen spesifik, nadir yapılardan ve cildinizin ihtiyaç duyduğu seçkin bileşenlerden oluşan benzersiz bir formulasyon içerir; tıpkı parmak iziniz gibi eşsiz ve size özel… Yaşlanmaya bağlı kırışıklık ve ince çizgiler, kuruluk, lekelenme, akne izleri v.b. problemlerinizi hızlı ve etkin bir şekilde tedavi edecek.

RNA molekülleri cildimiz için neden önemlidir?

RNA (Ribonükleik asit) ise, DNA üzerinden sentezlenebilen, vücudumuzda protein üretimi için gerekli genetik kodları ilgili birimlere ileten molekül olarak ifade edilebilir. RNA’lar cildimizin yenilenmesini sağlayan kolajen ve elastin gibi temel yapıtaşı proteinlerin sentezlenmesinde de görev alır. Bu moleküllerin ne sıklıkla ve hangi miktarda oluşacağı temel anlamda pek çok kompleks prosese bağlıdır, ancak RNA’nın yeterli düzeyde var olması protein sentezinin gerçekleşmesi için birincil önem teşkil eder. Kozmetik dünyasındaki en önemli problem cilt dokusunun rejenerasyonunu sağlayacak moleküllerin deri katmanın alt tabakalarına ulaşamayacak kadar büyük olması (kolajen, hyaluronik asit vb.) ya da bağışıklık sistemi tarafından kabul edilmemesidir.

 CRENA formulasyonu,nano yapıdaki otolog (kişinin kendisine ait olan) RNA molekülleri ve ağırlıklı olarak kendi proteinleriniz ile oluşturulur, dolayısıyla derinin alt katmanlarına kadar inerek içten dışa doğru yenilenme ve gençleşme sağlayan bir cilt bakım ürünü ortaya çıkar.CRENA’nın size özgü geliştirdiği krem ve aktivatör formulasyonunda, hücrelerin kolajen ve elastin gibi yapıtaşı proteinlerin sentezlenmesi için gerekli ara molekülleri (otolog RNA, ekstraselüler matriks proteinleri vb.) cildinizin orta katmanı olarak ifade edilen dermis tabakasına benzersiz bir şekilde taşıyarak protein sentezini artırır; dolayısıyla yoğun kolajen ve elastin sentezi ile cildinizdeki yaşlanma çizgileri, lekelenmeler, cansızlık ve kuruluk yerini daha genç ve dinamik görünen ışıltılı bir cilde bırakır.